Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Blog

Výber najlepšieho času na predaj nehnuteľnosti je komplexný proces, ktorý závisí od rôznych faktorov, ako napríklad ročné obdobia, ekonomická stabilita a miestny trh nehnuteľností. Je dôležité zohľadniť všetky tieto aspekty a prispôsobiť stratégiu predaja na základe konkrétnej situácie, podmienok a osobných okolností predávajúceho.


Najstarší kataster na svete je “sasine register” v Škótsku od roku 1617, založený na opise nehnuteľností v rozdiele od moderného “land registry” založený na mapovom usporiadaní nehnuteľností ( r. 1862 ). Realitný trh v UK tvorí základ ekonomiky a prosperity, zamestnáva 12 miliónov ľudí, prispieva £1.7 trilióna do HDP. ( gow.co.uk) Celková cena residenčných nehnuteľností dosiahla vrchol v 2022 £8.68 trilióna podľa Savills.